Remis ze Świbiem

W niedzielę 07.10.2018r. remisujemy bezbramkowo na własnym terenie z drużyną LKS Naprzód Świbie. Sytuacje bramkowe były po obu stronach,jednak chyba najlepszą okazję mieliśmy w pierwszej połowie gdzie w sytuacji sam na sam z bramkarzem jeden z naszych zawodników strzelił obok słupka bramki gości. Dużo było również fauli w tym meczu ,w efekcie czego dwóch naszych zawodników i jeden gości trafili w trakcie meczu do szpitala. W końcówce doszło do kontrowersji,gdy nasz zawodnik strzelał z okolic 16 metra na bramki gości. Piłka otarła się o rękę bramkarza i zmierzała do bramki przeciwnika. W tym momencie sędzia liniowy wskazał spalonego,co zdziwiło nie tylko naszą drużynę ale i naszych przeciwników. Wszystko z powodu wskazania że na spalonym był zawodnik który właśnie uderzał zza 16,pomimo że na 5 metrze stali obrońcy gości. Być może na jego złą dyspozycję miała sytuacja z 60 minuty gdy po przedłużeniu piłki przez jednego z naszych zawodników Marcin Letkiewicz wygrał pojedynek biegowy z dwoma obrońcami przeciwnika,wychodząc zza ich pleców sam na sam z bramkarzem. W tym momencie ów sędzia podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego,na nasze pretensje odpowiadając że nasz zawodnik jest za szybki. Im bliżej końca meczu dyspozycja sędziego liniowego pozostawiała dużo do życzenia,powodując coraz więcej jego błędów. Na meczu obecny był obserwator który mamy nadzieję widział jego coraz słabszą dyspozycję. Co do samego meczu to na pewno na plus coraz większa liczba naszych sympatyków na meczu. Poczynione zostały tez małe kroki organizacyjne tzn. że na naszych domowych meczach można zakupić popcorn czy watę cukrową,co powinno przyciągnąć również młodszych kibiców i wzmocnić atmosferę rodzinną na naszych spotkaniach. Dziękujemy naszym kibicom za doping i obecność na wczorajszym meczu,jak i zapraszamy na kolejne mecze tych którzy jeszcze się nie zdecydowali odwiedzić Waleczki w tym sezonie. Kontuzjowanym zawodnikom w tym meczu życzymy jak najwięcej zdrowia oraz jak najszybszego powrotu na boisko. Na sam koniec serdeczne podziękowania dla Pana Stanisława ..Leona'' Sętkowskiego,który odwiedził nas wczoraj i wspomógł nasz klub bardzo hojnym datkiem. W obecnych czasach coraz rzadziej można spotkać osoby które mają taki gest bezinteresownie.

DZIĘKUJEMY PANIE STASZKU.

Walka Zabrze - Naprzód Świbie