Wygrana z Kleszczowem 3:2

W niedzielę 27.08.2017r. Walka pokonała drużynę Startu Kleszczów 3:2 w meczu 2 kolejki B klasy przed własną publicznością. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wiceprezes Podokręgu Zabrze – Herbert Jatta wręczył kapitanowi Walki puchar za awans do Sushi Kushi B Klasy i życzył kolejnych sukcesów. Sam mecz dostarczył wielu emocji,walki oraz goli. Jak zawsze dopisali nasi sympatycy wspaniale dopingując drużynę Walki przez pełne 90 minut,za co serdecznie dziękujemy. Drużyna gości pomimo straty dwóch zawodników grała bardzo ambitnie do końca meczu za co dla nich wielkie brawa. Stworzyli sobie bardzo groźne sytuacje i mieliśmy dużo szczęścia że wynik już się nie zmienił. Mamy nad czym myśleć by taka gra jak w drugiej połowie się już nam nie powtórzyła.

Poniżej opinia pomeczowa kapitana Walki Grzegorza Bilskiego:

Jako kapitan, czuję duży niedosyt po niedzielnym spotkaniu. Gra w pierwszych 45 minutach nie wyglądała źle, chociaż goście grali w 10. W drugiej połowie spotkania zapomnieliśmy jak się gra w piłkę, dużo niedokładności w podaniach, niewykorzystane sytuacje i brak zaangażowania. Myśleliśmy, że goście grając w 9 odpuszczą i położą się na boisku. Dochodzili do korzystnych sytuacji i cudem udało się nam dowieść korzystny wynik do końca spotkania. Niesmak pozostał ponieważ był to pierwszy mecz przed swoją, cudownie dopingującą nas publicznością, za co w imieniu drużyny bardzo dziękuje. Mam nadzieje, ze kolejne spotkania będą tylko lepsze.