Zmarł Andrzej Płatek

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. W wieku 70 lat zmarł Pan Andrzej Płatek.

Andrzej Płatek, były piłkarz Czarnych Pyskowice, a potem Walki Zabrze, rozpoczął pracę trenerską po skończeniu Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, prowadząc w Walce grupy juniorów, drużynę rezerwową i wreszcie pierwszy zespół. Z tym ostatnim awansował w 1982 r. do III ligi. Dwa lata później otrzymał propozycję od Huberta Kostki, by jako asystent pomógł mu w Górniku Zabrze. W tej roli zdobył z Górnikiem kilka razy mistrzostwo Polski. Trenował również kluby w Afryce Północnej.

Pogrzeb śp. Andrzeja Płatek odbędzie się w poniedziałek 16-go października o 10:00 w parafii Św. Krzyża w Zabrzu. Pochowany zostanie na cmentarzu przy parafii Św. Józefa.