PRZEGRANA Z CONCORDIĄ !!!
W sobotę 11.06.2022r. Walka przegrywa w ostatnim meczu tego sezonu na wyjeździe z drużyną MKS Concordia Knurów 5:1.
Przed rozpoczęciem spotkania doszło do bardzo miłej uroczystości. Przedstawiciele Śląskiego Związku Piłki Nożnej wręczyli piłkarzom i trenerom Concordii pamiątkowy puchar za wywalczony awans do Klasy Okręgowej.
Sam mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia. W 8 minucie Mateusz Kramarczyk wycofał piłkę a Nicholas Pavino widząc wysuniętego bramkarza gospodarzy zdecydował się na strzał z dalekiej odległości i wrzucił Szwagrzykowi piłkę za kołnierz zdobywając prowadzenie dla Walki. Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka próbowali szybko odrobić straty ale grali wolno i zbyt czytelnie. Piłkarze Walki Zabrze skupili się na obronę wyniku umiejętnie rozbijając ataki knurowian.
W przerwie aż na trzy zmiany zdecydował się szkoleniowiec gospodarzy. Na boisko wszedł między innymi Mateusz Żylski, który bardzo ożywił formację ataku. To właśnie po faulu na Żylskim w 57 minucie arbiter główny spotkania podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Patryk Orylski. Dwie minuty później Concordia Knurów wyszła na prowadzenie. Po składnej akcji bramkę zdobył Wojciech Barnik. Ten sam zawodnik dziewięć minut później zdobył swoją drugą bramkę w spotkaniu i było już wiadome, że to Concordia będzie w tym meczu zwycięska. W 83 minucie bramkarza gości pokonał Żylski, a 120 sekund później atomowym uderzeniem z dystansu popisał się Barnik pokonując Dawida Bilskiego kompletując przy tym hattricka.
Concordia Knurów kończy sezon 2021/2022 na pierwszym miejscu w tabeli awansując tym samym do Klasy Okręgowej. Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka w 30 spotkaniach zdobyli 75 punktów zwyciężając 24 razy, trzykrotnie remisując i tyle samo razy schodzili z boiska pokonani. Piłkarze Concordii stworzyli w tym sezonie ze Stadionu Miejskiego w Knurowie prawdziwą twierdzę. Żadna drużyna z zabrzańskiej A-Klasy nie wywiozła z Dworcowej choćby jednego punktu.
Serdecznie gratulujemy drużynie Concordii i życzymy sukcesów w przyszłym sezonie w Klasie Okręgowej.
DZIĘKUJEMY SERDECZNIE NASZYM KIBICOM ZA SUPER DOPING I WSPIERANIE NASZEJ DRUŻYNY W MECZU WYJAZDOWYM !!!