PRZEGRANA Z KOZŁOWEM !!!

W niedzielę 01.05.2022r. Walka przegrywa w meczu domowym z drużyną PKS Ruch Kozłów 4:8. Od początku meczu stwarzamy sobie coraz groźniejsze sytuacje aż nadchodzi 12 minuta spotkania i jedno odpuszczenie rywala skutkuje rzutem karnym dla gości 0:1. W 16 minucie Dominik Trąbka podaje z prawej strony piłkę do Mateusza Kramarczyka który wyrównuje stan meczu 1:1. Gdy wydaje się że wróciliśmy do gry tracimy w ciągu 6 minut 3 bramki 1:4, przy których naprawdę mocno rywalom pomogliśmy. W 26 minucie Jerzy Gabrych wdarł się z piłką w pole karne gości i został sfaulowany, mamy rzut karny. Skutecznym egzekutorem Tomasz Nieć 2:4. W 43 minucie goście zdobywają gola na 2:5 i takim wynikiem kończy się pierwsza część meczu. Drugą zaczynamy najgorzej jak można w 48 minucie tracąc gola na 2:6. W 50 minucie Grzegorz Bliski podaje w pole karne piłkę do Dominika Trąbki który zdobywa gola 3:6. W 51 minucie po kontrze gości nasz bramkarz Tomasz Mikołajec zatrzymuje piłkę ręką poza polem karnym i zostaje ukarany czerwoną kartką. Od tego momentu gramy w 10 a do bramki wchodzi Piotr Petzelt. Pomimo gry w osłabieniu nie zamierzamy stać na własnej połowie i się bronić tylko podejmujemy ryzyko nadziania się na kontrę ale atakując i grając wysoko na rywalu. W 54 minucie goście strzelają gola na 3:7. Stwarzamy sobie sytuację jednak bez wykończenia ich skutecznie. W 87 minucie goście zdobywają bramkę na 3:8. W 90 minucie Michał Hutka wrzucił piłkę w pole karne a Adam Janusz ustalił wynik tego meczu na 4:8.

Opinie po meczu wyraził nasz Trener Bartosz Jarkiewicz : Ciężko coś powiedzieć o tym spotkaniu.. Przegrywamy mecz 4-8... Z jednej strony gramy naprawdę dobry mecz, stwarzamy sobie sytuację, a z drugiej strony to 5-6 bramek zostało sprezentowanych przeciwnikowi.. To najbardziej boli, bo wynik mógłby być zupełnie odwrotny.. Gratuluje przeciwnikowi zwycięstwa.. My musimy się otrząsnąć po tym co się stało dzisiaj.. Wyciągnąć wnioski z tego, co było źle i w następnym meczu i w kolejnym meczu zrobić wszystko, żeby nasza gra wygląda w defensywie dużo lepiej.

DZIĘKUJEMY NASZYM KIBICOM ZA DOPING ORAZ WSPIERANIE WALECZKI !!!

GKS Walka Zabrze - PKS Ruch Kozłów 4:8 ( 2:5 )